loading...

SİNEKLERİN TANRISI FİLMİ İZLE

 

loading...

 

 

SİNEKLERİN TANRISI FİLM BİLGİLERİ

Bu film toplam kez izlenmiş Filme Puan Verin  

SİNEKLERİN TANRISI

SİNEKLERİN TANRISI filmini izle, macera filmi, macera filmleri, ıssız ada filmi izle, macera filmi seyret

Konusu: Okyanus üzerinde iken uçakları kaza yapan otuz kadar Amerikan askeri okul öğrencisi yakınlardaki ıssız bir tropikal adaya çıkarlar. Kazadan hiçbir erişkin sağ kurtulamamıştır. Yetişkinlerin, dolayısı ile baskının ve kuralların olmadığı bir dünya üstelik de bir mercan adasının cenneti andıran ortamı ile birleşince çocuklara başlarda çok güzel gelir. Kendilerine göre bir düzen kurup oyunlar oynayıp avlanırlar.

Ancak aradan zaman geçtikçe oluşan rekabet, korku ve güvensizlik bu bir bakıma demokratik düzeni terkedip kabile düzenine geçmelerine ve bunun sonucunda da gitgide vahşileşip korkunç bir kişiliğe bürünmelerine yol açar. Kaçınılmaz olarak da kamplaşma başlar. Bir grup çocuk uygarlığı temsil eden akılcı ve karizmatik Ralph’ın liderliğini kabul ederken,diğer bir grup da ilkelliğin temsilcisi olan Jack’in peşinden giderek kampı terkederler. Jack çevresindekileri ‘bilinmeyen’ le korkutarak kendine bağlamış ve kontrol altında tutmaktadır (dinlerin metaforu). Jack ve etrafındakiler avlanırlar, çiğ et yerler ve bunun sonucunda gittikçe daha da vahşileşirler. Ralph’ın kampına baskınlar düzenleyip işi cinayet işlemeye kadar vardırırlar.

IMDB Puanı:6.2/10
Yapım:1990 ~ ABD
Tür: Dram, Korku, Macera
Yönetmen:Harry Hook
Senaryo:Sara Schiff
Senaryo (Kitap):William Golding
Yapımcı:Ross Milloy
Görüntü Yönetmeni:Martin Fuhrer
Müzik: Philippe Sarde
Süre:1 saat 30 dk
Gösterim Tarihi: 16 Mart 1990 (Türkiye)

SİNEKLERİN TANRISI Hakkında Yorumlar


 çarşı
28 Aralık 2011 - 23:44

saçma sapan diyen genç ergenler ..:P anlayamayacağınız çok mesaj var içerisinde hatta üniversitelerde ek kitap olarak okutuluyor…yarın sınav bile olacağım bu kitaptan böyle bir klasiği anlamanız beklenemez zaten..:P

Rıdvan İlb*y
08 Şubat 2012 - 15:36

Hayatımda gördüğüm en güzel ve anlamlı filmlerden biriydi.

Güzelliği yaşlara göre tartışılır . 16 yasından büyükler izlerse mutlaka hoşunuza gidecektir..

Harika [.]

çiğdem
09 Şubat 2012 - 16:55

sosyal psikoloji adına süper bir film .psikoloji okumayanların anlamsı mümkün degil onlarada hak vermek lazım.muzaffer şerif in robbers cave experiment deneyinden ilham alınmış bu film .

sinemadafilmizlee.com | copyright © 2016 | Tüm hakları saklıdır

Reklam & İletişim

Sinema İzle | Film İzle Seyret | Film Seyret | Bedava Film İzle | Online Film İzle

Site içeriğinin kopyalanması, izin alınmadan başka alanlarda kullanılması yasaktır. Sitemizde yer alan tüm videolar, kaynak kodları ile video paylaşım sitelerinden alınmaktadır. Telif hakkı sorumluluğu bu sitelere ait olup, videolar ise sunucularımızda yüklü değildir. Hak sahiplerinin iletişim adresimizden talep etmesi halinde UYAR-KALDIR yöntemi işletilerek, iki iş günü içerisinde sitemizden kaldırılır
Sitemizde +18 içerikli film yoktur