loading...

ON EMİR FİLMİ İZLE

 

loading...

 

 

ON EMİR FİLM BİLGİLERİ

Bu film toplam kez izlenmiş Filme Puan Verin  
(72%) (6%) (13%)
53 Oy

ON EMİR The Ten Commandments

ON EMİR filmini izle, ON EMİR full izle, ON EMİR filmi, ON EMİR izle, ON EMİR online izle

Tür : Dram / Macera / Tarihi
Yönetmen:Cecil B. DeMille
Senaryo:Æneas MacKenzie , Jesse Lasky Jr. , Jack Gariss , Fredric M. Frank
Görüntü Yönetmeni : Loyal Griggs
Müzik : Elmer Bernstein
Yapım : 1956, ABD , 220 dk.

Oyuncular: Charlton Heston (Hz. Musa) , Yul Brynner (Ramses) , Anne Baxter (Nefertiti) , Edward G. Robinson (Dathan) , Yvonne De Carlo (Sephora) , Debra Paget (Lilia) , John Derek (Joshua) , Cedric Hardwicke (Sethi)

Hz. Musa’nın hayatını konu alan tarihi film. Hz. Musa bebekken firavunun kızkardeşi tarafından bulunup saraya getirilir. Sarayda prens olarak yetişen Hz. Musa iyiliği ve adaleti ile kısa zamanda sevilir ve tahtın mirasçısı olarak görülmeye başlanır. Kardeşi Ramses ile çekişmesi ise Prenses Nefertitidir.

Hz. Musa gerçekte İsrailoğullarından olduğunu öğrenince ülkede haksızlığa ve kötülüğe marus kalan, köle hayatı yaşayan bu kavmi korumaya karar verir. Sonunda onlarla birlik olup Mısır’ı terkeder ve bunlar olurken tanrı tarafından gelen 10 emirle birlikte peygamber olur. Kavmiyle beraber Ramses’i aşarak çoğu kutsal kitaptaki gibi Kızıldeniz’i aşar.

Cecil B.DeMilles’in 1956 yapımı bu görsel ve şiirsel şölenine sinema tarihinde çok az yapım meydan okuyabilir. Çekimleri Mısır’da yapılan The Ten Commandments için bugüne kadar tutulmuş en büyük setlerden biri kullanılmıştır. Film, insanlarını özgürlüklerine kavuşturmak için ayrıcalıklı bir hayata sırtını dönen Hz. Musa’nın (Charlton Heston) hayatını anlatmaktadır. Cecil B.DeMille, kendisinin de rol aldığı nadir yapımlardan biri olan on emri filmi ile karşımızda…

ON EMİR Hakkında Yorumlar


 emre
06 Aralık 2011 - 01:00

harika bir film elinize sağlık

emre
06 Aralık 2011 - 01:08

Bu filmden daha güzel ve özel bir film olacağını sanmıyorum.çok teşekkürler.

recep
23 Temmuz 2012 - 16:35

on emir hz. musa filmini yayınlarmısınız (2006) yapımı olan filmini

sinemadafilmizlee.com | copyright © 2016 | Tüm hakları saklıdır

Reklam & İletişim

Sinema İzle | Film İzle Seyret | Film Seyret | Bedava Film İzle | Online Film İzle

Site içeriğinin kopyalanması, izin alınmadan başka alanlarda kullanılması yasaktır. Sitemizde yer alan tüm videolar, kaynak kodları ile video paylaşım sitelerinden alınmaktadır. Telif hakkı sorumluluğu bu sitelere ait olup, videolar ise sunucularımızda yüklü değildir. Hak sahiplerinin iletişim adresimizden talep etmesi halinde UYAR-KALDIR yöntemi işletilerek, iki iş günü içerisinde sitemizden kaldırılır
Sitemizde +18 içerikli film yoktur