loading...

MARY VE MAX FİLMİ İZLE

 

loading...

 

 

MARY VE MAX FİLM BİLGİLERİ

Bu film toplam kez izlenmiş Filme Puan Verin  
(67%) (9%) (21%)
43 Oy

MARY VE MAX filmini izle, animasyon filmler, animasyon film izle, çocuk filmleri, 3d film izle, animasyon film

Tür : Animasyon / Komedi / Dram
Yönetmen : Adam Elliot
Senaryo : Adam Elliot
Yapım : 2009, Avustralya , 80 dk.

Seslendirenler : Toni Collette (Mary Daisy Dinkle) , Philip Seymour Hoffman (Max Jerry Horovitz) , Eric Bana (Damien) , Barry Humphries , Bethany Whitmore (Genç Mary)

Mary & Max birbirine hiç benzemeyen, birbirinden çok uzak iki insan arasındaki mektup arkadaşlığının öyküsü. Bethany Whitmore’un seslendirdiği Mary Dinkle, Melbourne’un banliyölerinde yaşayan, 8 yaşında tombulca bir kız. Philip Seymour Hoffman tarafından seslendirilen Max Horovitz ise, Manhattan’daki dairesinde yalnız yaşayan şişman, orta yaşlı bir adam.

Mary ile tanıştığımızda sene 1976. Alkolik bir annesi ve içine kapanık bir babası var; ikisi de Mary’nin yalnızlığını ve kendini değersiz hissetmesini engelleyemeyecek durumda. Mary bir gün postaneye gittiğinde bir New York telefon rehberi görür ve Amerikalılar hakkında merak ettiklerini sormak üzere karşısına çıkan ilk isme mektup yazmaya karar verir: “Amerikan bebekleri de bira fıçılarında mı doğuyorlar?”… İşte o gün, yirmi yıl sürecek bir arkadaşlık başlar. Bu harika kil animasyon, yarattığı kırılgan ve sevecen karakterlerle izleyiciyi ele geçiriyor. Mary’nin ‘kaka rengi’ doğum lekesini, Max’in korku dolu endişe krizlerini ve sigaralarını yere atan insanlara duyduğu öfkeyi hemen sevmemek elde değil. Mary & Max sevgi, dostluk, güven, alkolizm, psikiyatri, doldurulmuş hayvan postları, bebeklerin nereden geldiği, kleptomani, dini görüşler, agorafobi ve daha bir çok şey hakkında bir film. Dünyayı bir uçtan diğer uca kat ederken insan yalnızlığının coğrafyasını çıkaran, ince ince dokunmuş, görselliğiyle içimizi ısıtan bir yapıt.

MARY VE MAX Hakkında Yorumlar


 Berna
31 Ekim 2013 - 22:18

filmi çok beyendim ama arada çocuklara uygunsuz bölümler kelimelr ve çizimler vardı filmin sonunda aynen şöyle oldu söylememmmm izleyin görün yapanların eline sağlıkkkk :))

sinemadafilmizlee.com | copyright © 2016 | Tüm hakları saklıdır

Reklam & İletişim

Sinema İzle | Film İzle Seyret | Film Seyret | Bedava Film İzle | Online Film İzle

Site içeriğinin kopyalanması, izin alınmadan başka alanlarda kullanılması yasaktır. Sitemizde yer alan tüm videolar, kaynak kodları ile video paylaşım sitelerinden alınmaktadır. Telif hakkı sorumluluğu bu sitelere ait olup, videolar ise sunucularımızda yüklü değildir. Hak sahiplerinin iletişim adresimizden talep etmesi halinde UYAR-KALDIR yöntemi işletilerek, iki iş günü içerisinde sitemizden kaldırılır
Sitemizde +18 içerikli film yoktur