loading...

KASABANIN NAMUSU FİLMİ İZLE

 

loading...

 

 

FİLM TÜRKÇE DUBLAJ

TeK PaRT VideoZer için 65.dakikada sorun olursa modeminizi kapatıp açın ve sayfayı yenileyin istediğiniz yerden filmi izlemeye başlayabilirsiniz

TeK PaRT Videobb için 72.dakikada sorun olursa modeminizi kapatıp açın ve sayfayı yenileyin istediğiniz yerden filmi izlemeye başlayabilirsiniz

KASABANIN NAMUSU FİLM BİLGİLERİ

Bu film toplam kez izlenmiş Filme Puan Verin  
(58%) (16%) (16%)
110 Oy

Tombstone - Kasabanın Namusu

KASABANIN NAMUSU filmini izle, kovboy filmleri, kovboy filmi izle, western filmleri, western film izle

Konusu: Tombstone, Arizona’nın birden bire zengin olan kasabalarından bir tanesidir. Sokaklarında acımasız kuralların işlediği, iyiyin ve kötünün yanyana yürüdüğü, merhametsiz haydutların insanları vahşice katlettiği kabasadaki cehennem azabı gibi geçen günler, Wyatt Earp’ün geldiği güne kadar sürer. Earp’ü haydutlara ve katliamlara karşı kasabayı koruması için zorlarlar. Earp erkek kardeşleri Morgan, Virgil ve gruba sonradan katılan Doc Holiday ile birlikte şehirdeki anarşinin kökünü kazımak için çeşitli önlemler almaya başlarlar.

Fırtınalı bir gecede kasabanın bu dört silahşörü, kasabayı saran bu şeytani atmosferin asıl nedeniyle tanışırlar ve tarihin en kanlı çatışmalarından birini yaşarlar…

Yapım: ABD – 1993
Puanı: 7.7/10
Tür: Aksiyon,  Dram,  Romantik,  Western
Senaryo : Kevin Jarre, Sean Danielle, James Jacks
Müzik : Bruce Broughton
Kurgu : Frank J. Urioste
Görüntü Yönetmeni : William A. Fraker

Oyuncular : Val Kilmer, Kurt Russell, Dana Delany, Powers Boothe, Robert Burke, Sam Elliott, Stephen Lang, Jason Priestley, Jon Tenney, Billy Zane, Bill Paxton, Joanna Pacula, Michael Rooker, Charlton Heston, Michael Biehn

KASABANIN NAMUSU Hakkında Yorumlar


 kürşat
18 Aralık 2011 - 16:12

ben
hiç izleyemiyorum n den izin vermiyo site nden

engin ali efe
25 Aralık 2011 - 14:07

vall kilmer.. harika bir kovboy filmi.. tarihteki en iyi 5 kovboy filmi arasinda bence..

şahinbey
03 Haziran 2012 - 21:56

İNŞALLAH GUZELDIR

Sorgu Melekeli
28 Temmuz 2013 - 11:25

Yine Brendan Cowles yine 3. dünya savaşı Armageddon…

Her bir karakter bir ülkeyi temsil etmektedir. istisna olarak Wihite’ın karısı Cumhuriyetçi Partinin, White’ın sevgilisi Şeytan kadın da Demokrat Partinin simgesidir. Türkiye’yi merak ediyorsanız filmin başında (ay yıldızlı) rozetten de anlayabileceğiniz gibi Şerif. White’ın rozeti dikkat ederseniz halkadır (yani Güneş, Ra, Horus, tekgöz veya Judas [“suda yürüyor” göndermesi de cabası]). Filmde izleyicilerin bilinaltlarına gönderilen bir kaç kehaneti aktarayım sizlere: Savaş ingiltere’nin sol kolu gibi olan Kıbrıs’ın vurulması ile başlayacak. Birileri, “en yakışıklı kardeş”in beline öyle bir kurşun sıkacak ki çıkarılamayacak. Cennete götürdüne inanılan beyaz ışığı göremeden yalancı bir kâfir olarak onu öldürecek. Bu olayların üzerine ABD, sadık can dostu Avrupa’nn “hasta adam”ı veremli Fıransa ile zıvanadan çıkacaklar. Cowles’a göre Birleşmiş Milletler kararlarını (bana göre haklı olarak) tanımayacak olan İslam İttifak Ülkeleri’ni (ki bunların içinde iki tanesi kardeşlerine ihanet ederek ABD safına katılarak) keklik avlar gibi avlayacaklardır. Bunlar tabiki olacak olanlar değil, sadece Cowles’un bilinçaltımıza yazarak gerçeği bizlerin davranışları ile şekillendirmemizi istediği kurgusal hayalleri.

Lütfen, filmleri öküzün treni izlediği gibi “hipnoz hali”nde izlemeyelim.

Yine Cowles’ın yazdığı The Scorpion King 3: Battle for Redemption (Akrep Kral 3)’da “Asurlu’nun” Kolundaki dövmenin silinmiş izini “T”, lakabını Türkiye’nin de burcu olan akrep seçilmesi raslantı değil. Koca imparatorluğu yıkılmış. En büyük kozunu ve motivasyonunu “hilafet – The Sorceress” kendi eli ile askıya alınmış. Umutlarını kaybetmiş. Geçmişi ile sorunlu hale düşmüş ve tek derdi para olmuş. Cowles tam anlamı ile Türkiyemizi okumuş ve anlatmış. Filmin karakterlerine baktığımızda “ABD – Horus”un kardeşi “İsrail – Talus” mazlum halk tarafından öldürülür. Kontrol, Horus’un çekimserliği ve herkesin rıza ve onayı ile “Türkiye – Mathayus”ye geçer.

Genel izleyici kitlesi hedefli çekilen filmlerin yüzde doksanı bilinçaltı (daha doğrusu bilinçdışı) mesajlar içermektedir. Çocuklara yönelik yapımlar ve yayınlar daha kapsamlı ve ürkünç telkin teknikleri ve amaçları içermektedir. Örneğin: Alice Harikalar Diyarında; I. Dünya Savaşını çıkarmış ve şekillendirmiştir (Ejderha Osmanlı İmparatorluğu’dur). Tom ve Jerry; 1940’tan beri Amerika Birleşik Devletleri’nin temel devlet politikasını değiştirilemeyecek şekilde yapandırmıştır(Tom Avrupa ve Rusya, Jerry önceleri yahudi lobisi 1946 sonrası İsrail, evsahibi insanlar da ABD’dir). Oz Büyücüsü; Avrupa Birliği’ni kurdurmuştur. Daha da örnekler artırılabilir.

Güncel bir kaç örnek daha vermek isterim. Açlık Oyunları romanlarında (filmleri de yapıldı), Katniss Everdeen Mısır’dır. Kız kardeşi Filistin. Peeta Mellark Türkiye’dir. Gale Hawthorne ABD’dir. Clove (Isabelle Fuhrman) İsrail’dir -ki Orphan (Evdeki düsman) filminde Ester (Isabelle Fuhrman) de İsrail’dir.

Yenilmezler, Yüzüklerin Efendisi, Yıldız Savaşları (Star wars) gibi daha pekçok sayamadığım filmde karakter ve olaylar Kutsal Ahid kaynaklı Armageddon Savaşı’nı insanların bilinçaltlarına işleyerek “savaşa kışkırtma” üzerine tasarlanmıştır. Amaç, İslam ülkelerini toplu halde İsrail’e saldırtmaktır. Bu saldırıdan en çok, batışa geçmiş ve kurtuluşunu dogmalara bağlamış ABD karlı çıkacaktır.

Hepimiz kendi kararlarımızı kendimiz veririz sanıyoruz oysa bilinçaltımızı işaretlemiş/etkilemis olayların etkisi ve kişilerin direktifleri altında karar veririz.

Herkes ancak kendi bilincini kurtarabilir. Bir başkasını ancak uyarabilir. Artık herkes tehlikenin farkına varsın ve uyarabildiklerini uyarının en güzeli ile uyarsın.

sinemadafilmizlee.com | copyright © 2016 | Tüm hakları saklıdır

Reklam & İletişim

Sinema İzle | Film İzle Seyret | Film Seyret | Bedava Film İzle | Online Film İzle

Site içeriğinin kopyalanması, izin alınmadan başka alanlarda kullanılması yasaktır. Sitemizde yer alan tüm videolar, kaynak kodları ile video paylaşım sitelerinden alınmaktadır. Telif hakkı sorumluluğu bu sitelere ait olup, videolar ise sunucularımızda yüklü değildir. Hak sahiplerinin iletişim adresimizden talep etmesi halinde UYAR-KALDIR yöntemi işletilerek, iki iş günü içerisinde sitemizden kaldırılır
Sitemizde +18 içerikli film yoktur