loading...

HACİVAT KARAGÖZ NEDEN ÖLDÜRÜLDÜ FİLMİ İZLE

 

loading...

 

 HACİVAT KARAGÖZ NEDEN ÖLDÜRÜLDÜ FİLM BİLGİLERİ

Bu film toplam kez izlenmiş Filme Puan Verin  
(72%) (10%) (14%)
187 Oy

HACİVAT KARAGÖZ NEDEN ÖLDÜRÜLDÜ

Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü izle, hacivat karagöz izle, karagöz hacivat izle, türk filmleri izle, sinema izle, sinema filmi izle, türk sineması izle, komedi filmleri izle

IMDB Puanı: 7.6/10
Tür: Dram, Komedi, Tarih
Yapım: 2006 Türkiye
Yönetmen: Ezel Akay
Senaryo: Ezel Akay, Levent Kazak
Yapımcı: Bahadır Atay, Serkan Çakarer
Görüntü Yönetmeni: Hayk Kirakasyon
Müzik: Ender Akay
Süre: 2 saat 15 dk
Gösterim Tarihi: 17 Şubat 2006 (Türkiye)
Ödülleri: 1 adet başka ödül kazandı
Oyuncular: Haluk Bilginer, Beyazıt Öztürk, Ayşen Gruda, Mete Horozoğlu, Şebnem Dönmez, Öner Erkan, Güven Kıraç, Ragıp Savaş, Ezel Akay, Ayşe Tolga, Nergis Öztürk, Nihal Yalçın, Levent Kazak, Nadir Sarıbacak, Serdar Gökhan, Muhittin Korkmaz, Numan Acar, Hasan Ali Mete, Altay Özbek, Ömer Genç

FİLM HAKKINDA:
Karagöz ile Hacivat inşaatta çalışmaktadır..Her ikisininde ortak bir noktası vardır, insanları eğlendirmek.
Ara ara düzenlenen etkinliklerinde keşfedilirler ve şöhret olurlar..Fakat bu onlar için bir düşüş olacaktır..Bursa şehrinde (14.yy) geçmektedir, o yıllarda şehir Bizans-Hıritiyan imparatorluğu’nun elit kesmi ile henüz yeni yeni yerleşmekte olan İslam toplulukları ile iç içe yaşamaktadırlar..
Böyle bir ortamda Karagöz ve Hacivat’ın her gösterisi izleyen seçkinler için bir tehdit unsuru haline geldikçe bu durum komedyenler için de yavaş yavaş bir tehlike haline dönüşür,komedi anlayışları sadece söze dayalı değil, görsel ve fiziksel unsurlar da taşımaktadır.
içerdiği hiciv ve alaydan dolayı insanlarda büyük bir rahatsızlık yaratır. Onlar klasik anlamdaki kahramanlar değillerdir artık.
Ne etraflarındaki diğer ameleler tarafından, ne de kendilerini eğlencelerine davet eden seçkinler tarafından sevilirler.
Kahramanlarımız filmin tüm hikayesinin geçtiği birkaç aylık süre boyunca rastladıkları herkesle eğlenme fırsatı bulurlar.
Bu da onların trajik sonlarını hazırlar…
sinemadafilmizle.com ailesine Keyifli Seyirler Dileriz….

HACİVAT KARAGÖZ NEDEN ÖLDÜRÜLDÜ Hakkında Yorumlar


 sacmalik
28 Şubat 2014 - 15:39

ben bu filimi acikcasi hic beyenmedim cünkü cok yanlis seyler gösteriyor. Bakmayi yinede tavsiye ederim ama gosterilenlere inanmayin!!!

deniz
20 Mart 2014 - 15:58

iyi ama sürekli duruo part part yapın filmi

ertan
17 Ocak 2016 - 07:09

Cok Güzel Film,

ertan
17 Ocak 2016 - 07:13

cok güzel film,anlatılmak istenen cok şey var,Sacmalık olan arkadaş sacmalamış

sinemadafilmizlee.com | copyright © 2016 | Tüm hakları saklıdır

Reklam & İletişim

Sinema İzle | Film İzle Seyret | Film Seyret | Bedava Film İzle | Online Film İzle

Site içeriğinin kopyalanması, izin alınmadan başka alanlarda kullanılması yasaktır. Sitemizde yer alan tüm videolar, kaynak kodları ile video paylaşım sitelerinden alınmaktadır. Telif hakkı sorumluluğu bu sitelere ait olup, videolar ise sunucularımızda yüklü değildir. Hak sahiplerinin iletişim adresimizden talep etmesi halinde UYAR-KALDIR yöntemi işletilerek, iki iş günü içerisinde sitemizden kaldırılır
Sitemizde +18 içerikli film yoktur